Mondeling uitgesproken woorden zijn samenvoegingen van klanken. Krijgen alleen betekenis wanneer de luisteraar deze samenvoegingen verstaat. Daarom zegt men toch, om een nieuwe taal te leren is nooit te laat.
Taal is een wonderbaarlijk iets. Mensentaal, dierentaal, instrumententaal. Prachtige samenvoegingen van klanken die ook heel muzikaal en melodisch klinken als je deze woorden zou zingen.
Prach–ti–ge
Sa–men–voeg–ing–en
van
Kla–nn–ken
Sonische combinaties van klinkers en medeklinkers: sommigen kunnen praten als Brugman wanneer ze alcoholische dranken drinken, een ander valt juist dan helemaal stil en verdrinkt in galactische oceanen van woorden geankerd in constellaties van zinnen
Van A tot Zet, de cryptische woorden uitgesproken door een klarinet of trompet. Auditief waargenomen verhalen. Intuïtief vertaald, want de luisteraar verstaat wat met ritmische dynamiek word gezegd.
Vingers en toetsenbord vertaalden klanken
Ik ben
Voor van-daag—uit-ge-spro-ken